środa, 14 października 2015

Kolorowane Stemple

Colored Stamping

Cześć Wam!
Tym razem mam bardzo colorowe mani do pokazania Wam. Nawet koleżanka w pracy powiedziała, że jest bardzo letnie :) Jak widzicie miałam mały paznokciowy wypadek, więc wszystkie są dużo, dużo krótsze.

Hi there!
This time I have a very colourful manicure to show You. Event my friend at work said it's really summery :) As You can see I had a little nail accident, so their all much, much shorter.


Jak zapewne już wiecie jest całkiem sporo sposobów na kolorowanie stempli. Można spróbować pomalować kształty bardzo precyzyjnym pędzelkiem do zdobień. Ja próbowalam tego TUTAJ. Można zrobić stemplowe naklejki i o tym jak ja je robiłam pisałam troszkę TUTAJ. Można też użyć przezroczystych tintów i to jest zdecydowanie mój ulubione sposób! Obecnie tinty są popularne i produkuje je kilka firm. Te o których wiem to O.P.I, Kaleidoscope by El Corazon, Dance Legend. Jak tylko pojawił się ten produkt, dostaliśmy masę tutoriali na temat jak zrobić titny w domu. Ten manicure został stworzony z uzyciem dokładnie tego - zrobionych własnoręcznie tintów. Wspominałam wczesniej, że mam chińskie tinty (KLIK) sprzed dawien dawna i używalam ich do kolorowania wzorów stemlowych ale zauważyłam, że niektóre kolory są trochę zbyt kryjące. To głównie dlatego chciałam kupić Kaleidoscope Aquarelle Tints (są w najbardziej przystępnej cenie), ale skończyło się na zrobieniu swoich wąłsnych. Na pewno napiszę wszystko o tym jak stworzyłam te dzieciatka w osobnym poście, na razie zaś powiem tylko, że są mieszaniną tuszy alkoholowych z bezbarwnym lakierem.

As You probably know by now, there are quite a few ways to colour stamping. You can try to paint the shapes with a really precise nail art brush. I tried that HERE. You can do stamping decals and I wrote a bit about how I did them HERE. You can also use sheer tints and this is definitively my favourite way! Nowadays sheer tints are popular and produced by a number of companies. The ones I know about are O.P.I, Kaleidoscope by El Corazon, Dance Legend. As soon as this product appeared, we also got a lot of tutorials on how to make tints at home. This manicure was created using exactly that - DIY sheer tints. I mentioned before that I do have Chinese sheer tint's (CLICK) from way back and I did use them to colour stamping designs, but I noticed that some colours are a bit too opaque. That's mainly why I wanted to buy Kaleidoscope Aquarelle Tints (they're the most affordable), but in the end I just made my own. I'll be sure to write all about how I created these babies in a separate post, for now I'll just say that they're a mix of alcohol paints and clear nail polish.
Do tego mani pomalowałam paznokcie na biało lakierem Safari 56. Odbiłam śliczny wzór z płytki Born Pretty Store BP-48 lakierem My Secret 121. Żeby być pewną, że nie rozmarzę wzorków nałożyłam jedną warstwę Golden Rose Gel Look. Kiedy to wszystko było gotowe zadziałałam magią tintów. Użyłam sondy i wypełniłam wzór trzema kolorami: niebieskim, żółtym i turkusowym. Na koniec tylko dodałam INM Out The Door i voila!

For this manicure I painted my nails white with Safari 56. I stamped a lovely design from Born Pretty Store BP-48 image plate with My Secret 121. To make sure I don't smudge the design I applied one coat of Golden Rose Gel Look. When all of this was ready I worked the sheer tint magic! I used a dotting tool and filled the design with three colours: blue, yellow and turquoise. In the end I just added INM Out The Door top coat and voila!


Poniżej są produkty jakich użyłam..

Below are the products I used...


...a tutaj jest makijaż inspirowany tym mani.
...and here is a make-up inspired by this manicure.

28 komentarzy:

 1. prześliczne mani! rzeczywiście zawiało latem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Aaaaa takie niezamierzone, miłe wspomnienie lata :D

   Usuń
 2. Cudne! Musiałaś się napracować z tymi wzorkami, ale wyglądają na tego warte <3 Jeny, w ogóle nie wiedziałam, że są też tinty Miss Selene!! *.* dużo jest kolorów? polecasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! O dziwo dość szybko poszło mi to kolorowanie. Nie ma :D To są tinty mojej własnej produkcji, tylko bezbarwne lakiery z Miss Selene użyłam jako bazy. Gdzieś tu kiedyś (jak tylko Panie z GR zamówią mi bezbarwne laksy) zdziałam post na temat tych tintów moich, bo zaskakująco fajne wyszły :)

   Usuń
 3. Pięknie wyszło! Jestem totalnie zauroczona, dziś bardziej mani niż makijażem, mimo że to moje ulubione kolory cieni do oczu!
  Opisz koniecznie, jak zrobiłaś te piękne tinty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super słyszeć, że mani sie podoba. Na pewno, tylko czekam jeszcze na trochę tuszy i trochę bezbarwnych do mieszania. Panie w GR miały tylko 4 sztuki na stanie, a jak poprosilam o 20 to myslałam, że zemdleją :D

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Miałam nadzieje, że efekt końcowy będzie ładny. Dzięki!

   Usuń
 5. też mam "swoje" tinty :D śliczne mani :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z czego robiłaś? Tak z lakierów czy jakoś inaczej? Ostatnio widziałam jak ktoś używał tuszu z zakreslaczy, takich szkolnych :) Dziękuję!

   Usuń
 6. Pięknie pokolorowane. Musze się w końcu zabrać za robienie tintow... tylko buteleczek mi brakuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę sobie tylko nawylewałam tintów w okolicach skórek, na szczęście udało się doczyścić całość. Koniecznie! Ja postawiłam na kupno gotowych bezbarwnych. Raz, że mam buteleczki, dwa - mam już gotowy bazowy lakier. Bez zbędnego przelewania ;)

   Usuń
 7. Ale czad! Świetne mani!
  Też bym wolała zrobić swoje tinty z tuszy jednak ich pojemność jest zbyt wielka a do tego z posiadanych już lakierów całe przedsięwzięcie wychodzi taniej :-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie!!!
   To fakt. Mimo, że tusz ma te raptem 15-18ml to wystarczy go chyba do końca życia!

   Usuń
 8. Super!!! Moje skojarzenie z hipisami :DDD Prawdziwa Era Wodnika ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooooo na to bym nie wpadła :D Dzieki!

   Usuń
 9. Śliczne zdobienie, bardzo letnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tak, zdecydowanie plaża i ciepła woda mi się kojarzy ;)

   Usuń
 10. brak mi słów! przepiękne!! tak idealnie pokolorowane i ten wzór w ogóle jest czadowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, ojej! Dzięki wielkie za tyle komplementów!

   Usuń
 11. Both the nails and make up are absolutely stunning! xx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. It's so great to hear that! Thanks a lot :)

   Usuń
 12. Składam pokłony, to jest CUDOWNE!

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.