wtorek, 1 listopada 2016

Sugar Skulls

Hej!
Dzisiejszy manicure jest mocno związany z meksykańskim świętem Dia de los Muertos. Nie jestem ekspertem w kwestii tej tradycji, ale wiem, że jest dużo bardziej radosna i kolorowa niż sposób w jaki my świętujemy pamięć o zmarłych. Dużym symbolem tego święta są calaveras - sugar skulls. Manicure jaki chcę Wam pokazać jest moją wersją TEGO zdobienia zrobionego przez niesamowicie utalentowaną Copycat Claws. Uwielbiam jej prace i tak jak w zeszłym roku przy moim zdobieniu z zombie, postanowiłam wypróbować jeden z jej pomysłów. Mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko, jest dla mnie zawsze tak wielką inspiracją :)

Hey!
Today's manicure is strongly connected with the Mexican holiday Dia de los Muertos. I'm not an expert on the tradition, I just know that it's much more joyful and colourful than the way we celebrate our dead loved ones. A big symbol of this holiday are claveras - sugar skulls. The manicure I want to show You is my version of THIS nail art made by the extremely talented Copycat Claws. I love her work and just like last year with my zombie nail art, I decided to try out one of her ideas. I hope she doesn't mind, she's always such an enormous inspiration for me :)


Bazowym kolorem jest zwykła czerń My Secret Dressed In Black nałożona w dwóch warstwach. Wystarczyło to żeby całkowicie pokryć moje paznokcie.

The base colour is a plain black polish My Secret Dressed In Black applied in two coats. This was enough to cover my nail completely.


Wzór jaki widzicie na większości moich paznokci pochodzi z płytki MoYou London Gothic 03. Czaszki na moich środkowym i serdecznym palcu są z płytki Uber Chic Halloween 02. Wszystkie wzory odbite były lakierem Kaleidoscope 02 White i Stemplem Aliexpress Blue Metal Handle XL. Zdobienie ponownie zabezpieczyłam Seche Vite i tym razem nie ściągnął on lakieru ani na końcówkach paznokci ani przy skórkach. Byś może kurczenie przy jego ostatnim użyciu było winą matowego top coat'u.

The design You see on most of my nails comes from MoYou London Gothic 03 plate. The skulls on my middle and ring finger are from Uber Chic Halloween 02 plate. All of the designs were stamped with Kaleidoscope 02 White and Aliexpress Blue Metal Handle XL Stamper. I secured the nail art with Seche Vite again and this time it didn't shrink the polish neither on the ends of my nails nor near the cuticles. Perhaps the last time I used it the shrinking was the matte top coats fault.


Kiedy moje zdobienie wyschło i byłam pewna, że go nie zepsuję - dodałam trochę koloru. Użyłam moich przezroczystych tint'ów DIY w kolorach 2 (żółty), 8 (różowy), 11 (fiolet), 14 (turkus), 13 (niebieski) oraz sondy. Tint'om również dałam chwilę żeby wyschly i nałożyłam ostatnią warstwę top coat'u. Tym razem INM Out The Door.

When my nail art dried and I was sure I won't ruin the design - I added some colours. I used my DIY sheer tints in 2 (yellow), 8 (pink), 11 (purple), 14 (turquoise), 13 (blue) and a dotting tool. I gave the tints a while to dry as well and applied a final layer of top coat. This time INM Out The Door.


Poniżej są płytki jakich użyłam..

Below are the plates I used..

Źródło: http://moyou.co.uk/

Źródło: http://uberchicbeauty.com/

..i większość produktów.

..and most of the products.16 komentarzy:

 1. świetne kolorki, bardzo mi się podoba to zdobienie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie to wyszło.Lubię szukać inspiracji w necie. Nie wiem, czy widziałaś, ale pazurki z mojego przedostatniego postu zainspirowane były Twoim zdobieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super :) Siłą rzeczy jak się siedzi w temacie to tyle cudownych mani gdzieś nam się przewija. Aż trudno byłoby się nie zainspirować :) Ooooooo, super drzewka. To jedno z moich bardziej udanych mani!

   Usuń
 3. Uwielbiam ideę Día de los Muertos i to, że wbrew pozorom jest takie optymistyczne i kolorowe, a Twoje mani wpisuje się idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to na pewno bardzo ciekawy obrządek. Cieszę się, że mani się podoba.

   Usuń
 4. Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia Día de los Muertos niż Halloween ;-) Nie widzę powodu aby wspominać "na smutno" zmarłe osoby. A już najbardziej przemawia do mnie jedzenie i picie na grobach, w stylu cygańskim :-P Ale u nas to nie przejdzie... a już na pewno nie w dzisiejszym deszczu ;-)
  Zdobienie świetne! Bardzo mi się podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda nacja wpisała w swoją kulturę inny sposób upamiętniania zmarłych. U nas z tego co widzę żadne odstępstwo od utartej formuły nie przejdzie jeszcze przez bardzo długi czas. Cieszy mnie ogromnie, że mani mi się udało. Choć zasługi należą się też Copycat Claws - to jej pomysł :)

   Usuń
 5. Ta płytka Uber chic jest cudna <3 Super zdobienie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni mają praktycznie same cudowne płytki :) Ja totalnie przepadłam jak weszłam na ich stronkę.

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.