niedziela, 10 maja 2015

Projekt Stemplowej Maniaczki: Tydzień 5 - Motyw Zwierzęcy

Cześć Wam!
W tym tygodniu jestem prawie spóźniona z mani na Projekt Stemplowej Maniaczki u Red Rouge. Niestety miałam mały paznokciowy wypadek w ostatni weekend i czekałam żeby moje paznokcie choć trochę odrosły.

Hi Guys!
This week I'm almost late with my manicure for Red Rouge's Stamping Maniac Project. Unfortunately I had a little nail accident last weekend and I waited for my nails to grow at least a bit.


Tematem tego tygodnia jest Motyw Zwierzęcy, nie tylko zebra i panterka, ale również węże, ptaki, koty, psy.. Cokolwiek co pasuje do zwierzęcego tematu. Uwierzylibyście, że chyba nigdy w życiu nie zrobiłam panterki? wiem, że to najbardziej popularny wzór, ale ja nawet mam tylko JEDNĄ stara płytkę Konad z wzorek zebrowo-panterkowym. Więc na Projekt zdecydowałam się zrobić klasyczna panterkę po raz pierwszy, ale w niekonwencjonalnych kolorach.

This week's theme is Animal Print, not only zebra and leopard but also snakes, birds, cats, dogs.. Anything that suits the animal topic. Would You believe that I think I never did a leopard print in my life? I know it's the most common design ever, but I even have only ONE old plate from Konad with a zebra-leopard print. So for the Project I decided on the classic leopard print for the first time, but in unconventional colours.
Nie wpadłam jednak na to sama, TO mani zrobione przez Paulinę bardzo mnie zainspirowało :) Jej wzór jest odręczny, a mój odstemplowany ale kolory są takie same.

I didn't come up with this on my own though, THIS manicure made by Paulina inspired me a lot :) Her design is freehand and mine is stamped but the colours are the same.


Kolory jakich używałam w tym mani to China Glaze Spring In My Step i China Glaze Highlight Of My Summer. Najpierw nałożyłam trzy warstwy Spring In My Step, a potem zrobiłam gradient w niektórych partiach paznokci lakierem Highlight Of My Summer. Użyłam gąbki do makijażu żeby gradient był jak najbardziej łagodny. Następnie zrobiłam stemple używając mojej jedynej płytki z panterką - Konad m78. Po prostu odbiłam wzór wielokrotnie żeby uformować jakiś rodzaj kompozycji. Użyłam czarnego lakieru My Secret 121.

The colors I used in this manicure are China Glaze Spring In My Step and China Glaze Highlight Of My Summer. First I applied three coats of Spring In My Step and than made a gradient in some parts of my nails with Highlight Of My Summer. I used a make-up sponge so the gradient would be as gentle as possible. Next I did the stamping using my only leopard print plate - Konad m78. I just stamped multiple times to form some sort of composition. I used My Secret 121 black nail polish.


Pokolorowałam panterkę tymi samymi kolorami, których użyłam do bazy. Jeśli wzór wylądował na różu pomalowałam go na zielono, a jeśli skończył na zieleni - dodałam mu trochę różu w środku. Użyłam do tego małego pędzelka do zdobień.
Ostatnim krokiem jest dodanie top coat'u.To ważny krok ponieważ sprawia, że gradient robi się nawet bardziej łagodny i "miekki". Jak zwykle użyłam najpierw Golden Rose Gel Look żeby nie rozmazać zdobienia, a następnie INM Out THe Door dla szybkiego wysychania.

I coloured the prints with the same colours I used for the base. If the design landed on pink I painted it with green and if it ended up on green - I gave it a bit of pink in the middle. I used a small nail art brush for this. The last step is adding a top coat. It's an important step because it makes the gradient even more gentle and "soft". As usual I used Golden Rose Gel Look first so I wouldn't smudge the nail art and next INM Out The Door for fast drying.


Powyżej widok również na prawą rękę zaś poniżej użyte produkty.

Above there's also a view on the right hand and below the used products.


Mam nadzieję, że podoba Wam się moja propozycja na ten tydzień. Resztę zgłoszeń do Projektu Stemplowej Maniaczki możecie zobaczyć TUTAJ.

Hope You like my proposition for this week. You can see the rest of the Stamping Maniac Project entries HERE.

Projekt Stemplowej Maniaczki u Red Rouge


22 komentarze:

 1. Przepiękne chinki, zresztą manicure też :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorki tych lakierów są świetne. Spring In My Step troszkę tylko upierdliwy w malowaniu.. Dzięki!

   Usuń
 2. Śliczne pazurki :)
  Obserwuję i również zapraszam do obesrwacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ślicznie dziękuję :) Bardzo mi miło!

   Usuń
 3. Panterka w pastelach prezentuje się naprawdę ślicznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się bardzo spodobała ta kolorystyka jak zobaczyłam u Pauliny :)

   Usuń
 4. Połączenie tych kolorów jest po prostu cudowne <3 razem z cętkami wygląda po prostu genialnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super mi to słyszeć. Szukałam w swojej kolekcji czegoś podobnego jak zastosowała Paulina i te dwa lakiery wołały wręcz żeby je połączyć :D

   Usuń
 5. Cudowne połączenie kolorków! Pięknie się to wszystko prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Miałam cichą nadzieję, że wyjdzie ładnie :)

   Usuń
 6. Śliczne kolorki <3 Uwielbiam cętki na paznokciach, niestety nie posiadam jeszcze płytki z takim wzorkiem :( więc w tym tygodniu musiałam zadowolić się innym wzorem, a na co dzień panterkę pozostaje mi malować ręcznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie za panterkami, zeberkami itp nie przepadam stąd tak ubogo z płytkami u mnie. Dobrze, że tą jedną wygrzebałam :D

   Usuń
 7. piękne kolorki, marzę o tych lakierach. Idealny ten gradient Ci wyszedł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Chinki to było moje pierwsze lakierowe uzależnienie, mam ich chyba najwięcej w kolekcji :D Starałam się jak mogłam :)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie, bardzo miło mi to słyszeć!

   Usuń
 9. Piękne i dziewczęce, bardzo mi się spodobało to zdobienie. Całość przedelikatna.
  Jestem pod wielkim irokiem twoich pomysłów w projekcie i idealnych wykonań!
  Aż nie mogę się doczekać ostatniego, dowolnego tematu i twojej interpretacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za motywem panterek i zeberek szczególnie nie przepadam, ale powiem szczerze, że ta wersja prześladowała mnie od momentu jak zobaczyłam ten temat w projekcie :) Projekty zawsze wydobywają ze mnie ukryte pokłady weny twórczej, miło mi słyszeć, że moje prace przypadły Wam do gustu. Ojjj temat dowolny to ogromne wyzwanie, ale mam już pomysł - zobaczymy jak wyjdzie w wykonaniem :D

   Usuń
 10. To mani to dowód na to, że nawet krótsze paznokcie mogą pięknie wyglądać!
  Świetne kolory i piękny wzór, ja w tym tygodniu też skusilam się na panterke :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ubolewałam nad faktem, że akurat podczas projektu zdarzył się mój mały wypadeczek.. To bardzo pocieszające, że krócinki też mogą się spodobać :) Dzięki wielkie za komplementy!

   Usuń
 11. przepiękne! i szczerze mówiąc od razu skojarzyło mi się ze stylem Pauliny ;) rozmieszczenie kolorów i wzorów dobrane mistrzowsko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Starałam się zrobić mani jak najbliższe jej wersji, tak bardzo mi się spodobała :)

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.