sobota, 9 maja 2015

HOW TO: Water Decals

Cześć!
Dzisiaj przychodzę do Was z szybkim postem na temat jak używać naklejek wodnych. To dla mnie najłatwiejszy sposób na zdobienie paznokci. Jest czysty i dość prosty, jest niemal zawsze idealny bez poprawek i robi wrażenie na ludziach dużo bardziej niż zwykły jednokolorowy manicure.

Hi!
Today I come to You with a quick post on how to use water decals. This is the easiest way for me to do nail art. It's clean and quite simple, it's almost always perfect without corrections and it impresses people more than just a plain one colour manicure.


Dużo jest firm produkujących naklejki wodne, więc nie zawsze jesteśmy pewni jaki rodzaj dostaniemy. Większość naklejek jakie kupuję to ten sam rodzaj jaki pokazany będzie w "instrukcji". Są bardzo cienkie i łatwo dopasowują się do paznokcia. Nie podnoszą się po nałożeniu ich, są jak folia spożywcza - przyklejają się do powierzchni. Kiedy są suche i położymy na nie top coat, nie widać krawędzi naklejki. To są według mnie cechy dobrych naklejek wodnych.

There are a lot of brands that produce water decals, so we're not always sure what kind we'll get. Most of the decals I buy are the same kind as  will be shown in the "manual". Their very thin and they easily adjust to the nail. They don't rise up after putting them on, their like a food wrap - they stick to the surface. When they're dry and we put a top coat, we don't see the edges of the decal. Those are the attributes of a good water decal for me.


Na koniec tego posta pokażę Wam również porónanie dwóch typów naklejek.

Teraz przejdźmy do części "jak to zrobić". Będę prezentować jak ja lubię używać naklejek wodnych. Jestem całkiem pewna, że każda osoba robi to trochę inaczej, ale główne kwestie są takie same :)

In the end of this post I'll also show You a comparison of two types of decals.

Now let's go to the "how to" part. I'll be presenting You how I like to use water decals. I'm quite sure that every person does it a bit different, but the main things are the same :)
Naklejki wodne są jak tatuaże z gumy balonowej, działają z wodą. Prawie wszystkie jakich używałam wyglądały jak te tutaj. Są umieszczone na białej kartce papieru i maja przezroczystą folię na górze.

1. Zdejmij folię.

Możemy to zrobić przed lub po wycięciu obrazków jakich będziemy używać. Polecałabym po, ponieważ reszta naklejek będzie dalej miała coś do ochronienia ich powierzchni.

Water decals are like tattoos from a bubble gum, they work with water. Almost all I ever had looked like these ones here. They are placed on a white sheet of paper and they have a transparent overlay on top.

1. Take the overlay off.

We can do this before or after cutting out the images we are going to use. I'd recommend after, because the rest of the decals will still have something to protect their surface.2. Wytnij poszczególne obrazki.

Nie musimy być dokładni przy wycinaniu, ponieważ naklejka jest tylko troszkę większa niż sam obrazek.

2. Cut out separate images.

We don't have to be precise with the cutting, because the decal is just a bit bigger than the image itself.

3. Włóż kawałek papieru z obrazkiem do wody i zaczekaj chwilę.

Musicie sami zobaczyć jak długo powinniście poczekać. W moim przypadku to zazwyczaj około 1-2 minuty - tylko do czasu aż papier całkowicie zamoknie i naklejka łatwo od niego odchodzi.

3. Put the piece of paper with the image in water and wait a while.

You have to see on your own how long you're supposed to wait. For me it's usually about 1-2 minutes - just until the paper is completely wet and the decal comes off it easily.

4. Zdejmij naklejkę z papierka.

Najlepiej zsunąć ją mokrymi palcami. W tej sposób naklejka nie zwinie się (a lubią one to robić) i nie przyklei się to waszych palców. Jeśli naklejka zacznie się zwija, umieśćcie ją ponownie w wodzie. Powinniście być w stanie ją rozwinąć w wodzie.

5. Pamiętajcie która strona naklejki była na górze.

Wyglądają tak samo, ale kiedy przykleicie naklejkę złą stroną do góry, możecie rozmazać ją top coat'em. Naklejka powinna mieć przezroczystą folię, na której jest nadrukowana na górze.

4. Take the decal off the paper.

It's best to slide it off with wet fingers. This way the decal won't curl up (and they like to do that) and it won't stick to your fingers. If the decal starts to curl up place it in the water again. You should be able to unroll it in the water.

5. Remember which side of the decal was up.

They look the same, but when You stick the decal the wrong side up, You can smudge it with a top coat. The decal should have the clear film, which it's printed on at the top.


6. Najlepiej jest zmoczyć powierzchnię paznokcia.

Pomaga to przesuwać naklejkę na paznokciu i umieścić ją idealnie tam gdzie chcemy. Na suchym paznokciu naklejka od razu się do niego przykleja.
6. It's best to make the surface of our nail wet.

This helps to move the decal on the nail and place it perfectly where we want. On a dry nail the decal sticks to it right away.7. Umieść naklejkę w odpowiednim miejscu i wygładź krawędzie.

8. Poczekaj chwilę aż wyschnie i nałóż top coat.


W ten sposób ja używam naklejek wodnych  i mi on pasuje. Jeżeli macie jakieś wskazówki to chętnie ich wysłucham! Poniżej możecie zobaczyć kilka mani zrobionych przeze mnie z uzyciem naklejek wodnych.

7. Place the decal in the right spot and even out the edges.

8. Wait a while till it's dry and apply a top coat.


This is the way I use water decals and it suit's me. If You have any tips I'd be happy to hear them! Below You can see some manicure's I did using water decals.Jednak nie wszystkie naklejki wodne są takie. Czasem są dużo grubsze i możecie mieć trudności z przyklejeniem ich do paznokci. Kiedyś słyszałam, że jeśli natrafi się na takie typ naklejek można pomóc sobie suszarką do włosów. Nigdy tego nie próbowałam, ale podobno kiedy naklejka jest cieplejsza robi się bardziej elastyczna i lepiej dopasowuje się do paznokcia. Poniżej możecie zobaczyć takie właśnie naklejki. Nadal ich nie użyłam po jednej próbie kilka lat temu. To typ jakiego nie lubię.

Not all water decals are like that though. Sometimes their a lot thicker and You can have difficulties with sticking them to the nail. I once heard that when You come across this type of decals You can help yourself with a hair dryer. I never tried this, but supposedly when the decal is warmer it gets more flexible and it adapts better to the nail. Below You can see water decals like that. I still haven't used these after just one try a few years back. Their the type I don't like.


Napisałam wcześniej, że nie musicie być dokładni przy wycinaniu naklejek i z różana naklejką tak właśnie jest. Przy drugim typie naklejek to robi różnicę. Jak możecie zobaczyć róża jest nadrukowana na przezroczystej folii bardzo zbliżonej kształtem do obrazka, pajęczyna natomiast i wszystkie pozostałe wzory są nadrukowane na płachcie jakiegoś rodzaju elastycznego celafonu (nie wiem jak to nazwać lepiej). Jest dużo grubsze niż folia róży.

I wrote before that You don't have to be precise with how You cut out the decal and with the rose decal it is so. With the second type of decals it makes a difference. As You can see the rose is printed on a clear film really close shaped to the image, the web on the other hand and all the rest of the images are printed on a sheet of some sort of elastic cellophane (I don't know how to name it better). It's much thicker than the rose's film.

Tak to wygląda na paznokciach. Kiedy używałam pajęczyny do pełnego mani, nie kleiła się do paznokcia, krawędzie były widoczne nawet po pokryciu top coat'em i czasem się podnosiły. Blisko krawędzi naklejek pojawiły się bąbelki. Od razu zmylam to nieudane mani.

Być może coś robię źle i ten typ naklejek powinien być użyty jakoś inaczej. Tak czy owak, w ogóle z nich nie korzystam..
  
Here's how it looks on the nails. When I used the web's for a full manicure they didn't stick to the nails, the egdes were visible even after putting a top coat and they sometimes rose up. Bubbles appeard near the edges of the decal. I instatntly removed that failed manicure.

Maybe I'm doing something wrong and this type of decals should be used in a different way. Either way, I don't use these at all..


Mam nadzieję, że uznacie ten post za użyteczny. Proszę miejcie na uwadze, że wszystkie zawarte tu informacje są moimi osobistymi obserwacjami i opiniami.

I hope You found this post useful. Please note that all the informations here are my personal observations and opinions.

12 komentarzy:

 1. Co to za piękny kolor? Róż mega <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Który, który? Ten który mam podczas tutorialu to ChG Spring In My Step. Kolor boski, ale maluje się koszmarnie..

   Usuń
 2. Naklejki wyglądają rewelacyjnie, zdobienie z ich użyciem naprawdę przyciąga wzrok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miło słyszeć :) Dość specyficzne są, bo jednak całe ciemne. Mi się bardzo spodobały.

   Usuń
 3. Lubię naklejki wodne, to taki szybki sposób!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Rach, ciach i skończone a wrażenie robią :)

   Usuń
 4. przydatny tip z tym, żeby nakładać naklejkę na mokry paznokieć - to faktycznie wiele ułatwia :) jeśli chodzi o resztę, to w zasadzie robię podobnie, z tą różnicą, że kładę naklejkę na mokrym waciku, łatwiej mi ją wtedy chwycić niż w pojemniczku z wodą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie fakt, że można ją poprzesuwać po paznokciu dużo daje. Ostatnio walczyłam z takimi zwykłymi naklejkami i kilka razy przyklejałam żeby idealnie równo wyszło. O widzisz o opcji z wacikiem nie pomyślałam, ale w sumie już przyzwyczaiłam się do pojemniczka :)

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.