niedziela, 24 kwietnia 2016

REVIEW: Uber Chic XL Clear Stamper

Cześć!
Obiecałam Wam w jednym z moich poprzednich postów, że pokażę Wam Stempel Uber Chic XL Clear i napiszę o nim parę słów. Dzisiaj jest ten dzień ;)

Hi!
I promised You in one of my previous posts that I'd show You the Uber Chic XL Clear Stamper and write a few words about it. Today is the day ;)

Źródło: http://uberchicbeauty.com
Przezroczyste stemple są obecnie bardzo popularne. Pozwalają nam widzieć dokładnie gdzie odbijamy wzór na paznokiu, więc rozmieszczenie w końcu może być perfekcyjne. Wiele firm wypuściło swoje wersje tych stempli, ale większość wygląda bardzo podobnie. Są średnio twarde i dość małe. Przeciętna główka do stempla ma 2,5cm. Mam ich w sumie kilka i sprawdzają się dobrze, ale odbijam nimi tylko mniejsze obrazki. Do całopaznokciowych wzorów na moich długich paznokciach normalne przezroczyste stemple są zazwyczaj trochę za małe. Teoretycznie wzór powinien się zmieścić, ale na brzegach paznokci nie przenosi sie on idealnie.

Clear stampers are very popular nowadays. They allow us to see exactly where we're stamping the design on our nail, so the placement can finally be perfect.  Many brands lunched their own versions of these stampers, but most of them look similar. They are semi firm and quite small. The average stamper head is 2,5cm. I actually have a few of those and they work nicely, but I only stamp smaller images with them. For wholenail designs on my long nails the normal clear stampers are usually a bit to small. Theoretically the design should fit, but on the edges of the nail it just doesn't transfer perfectly.


Na prawdę czekałam z niecierpliwością na kogoś kto stworzy większe przezroczyste stemple i o ile mi wiadomo Uber Chic zrobiło to jako pierwsze. Kupiłam Gumkę XL Clear jak tylko pojawiła się na ich stronie, bo wiedziałam, że będzie wyprzedana w przeciągu godzin ( i nie myliłam się ;)). Dziwną rzeczą w tym przedmiocie jest fak, że firma oferuje tylko gumkę do stempla, "trzymadło" nie jest dołączone. Firma dała nam podpowiedź co może być idealnym holderem, ale nie wszystkie mogłyśmy dostać polywasher jaki zaprezentowali (facet w moim lokalnych sklepie hydraulicznym patrzył na mnie jak na wariatkę jak tłumaczyłam co chcę :D). Dla mnie był to dodatkowy wysiłek żeby szukać czegoś co mogę użyć jak "trzymadła" (kto wie jak to lepiej nazwać???).. Na pewno podniosło to moją kreatywność, ale zajęło też trochę czasu.

Oto czego użyłam do mojego Holdera DIY..

I really waited impatiently for someone to create an extra large clear stamper and as far as I know Uber Chic did it first. I bought the XL Clear Stamper Head as soon as it appeared on their site, because I knew it would be out of stock in a couple of hours (and I wasn't wrong ;)). The weird thing about this item is that the brand only sells the stamper head, there's no holder included. The brand gave us a tip on what can be a perfect holder, but not all of us could get the polywasher they presented (the guy at my local plumbing store looked at me like I was crazy when I started explaining what I want :D). For me it was an additional effort to look for something to use as a holder.. It definitively increased my creativity, but took some time as well.

Here's what I used to create my DIY Holder..


..a tak wygląda mój Stempel Uber Chic XL Clear.

..and this is how my Uber Chic XL Clear Stamper looks like.


Wałki do włosów jakich użyłam były oznaczone jak 40mm, ale miałam ich dwa rodzaje i tylko jeden był dobry. Trzymał moją gumkę ściśle, ale nie ekstremalnie. Nauczona doświadczeniem byłam tutaj bardzo ostrożna i nie chciałam żeby wałek za bardzo uciskał silikon. Główka jest dość ciężka w porównaniu do rączki, więc mój stempel nie chce leżeć. Może tylko stać główka do góry lub w dół :)

The hair rollers I used are marked as 40mm, but I had two kinds of them and only one was a good fit. It held my stamping head tightly, but not too extremely. Taught by experience I was very careful at this point and didn't want the roller to put too much pressure on the silicone. The head is quite heavy in comparison to the holder, so my stamper doesn't want to lie down. It can only stand with the head up or down :)
Końcowy rezultat mnie satysfakconuje, ale w procesie szukania i dopasowywania zepsułam moją pierwszą gumkę. Poniżej możecie zobaczyć co się stało. Ta gumka, podobnie jak te mniejsze jest bardzo delikatna, a ja nie byłam wystarczająco ostrożna. Wkładanie jej po raz pięćdziesiąty w potencjalną rączkę żeby zobaczyć czy pasuje też prawdopodobnie nie pomogło.

The end result satisfies me, but in the searching and fitting process I broke my first stamper head. Below You can see what happened. This head, just like the smaller ones is very delicate and I wasn't careful enough. Placing it in a potential holder to see if it fits for the fiftieth time probably didn't help as well.


Stempel działa idealnie. Jest on twardszy niż stemple marshmallow jakie lubię, ale nie wpływa to na odbijanie. Możliwe jest zanurzenie w nim paznokcia i uzyskanie dobrego odbicia na brzegach paznokcia. Powiedziałabym, że stopień twardości w tym stemplu jest taki jak w małym Stemplu Clear Jelly od Born Pretty Store czy Stemplu B. Loves Plates Crystal Clear (wersje przezroczyste, mleczne). Porównałam go też ze Stemplem Creative Shop, materiał gumki jest inny, ale twardość bardzo podobna.

Użyłam już tego stempla w wielu zdobieniach. TUTAJ jest jedno z nich, a wkrótce zobaczycie więcej.

The stamper works perfect. It is firmer than the marshmallow stampers I like, but this doesn't effect stamping. It's possible to sink the nail in it and get a good transfer on the sides of the nail. I would say that the level of firmness in this stamper is just like in the small Clear Jelly Stamper from Born Pretty Store or B. Loves Plates Crystal Clear Stamper (the transparent, milky versions). I also compared it with the Creative Shop Stamper, the material of the head is different, but the firmness is very similar.

I already used this stamper for many nail arts. HERE is one of them and You'll see more soon.

20 komentarzy:

 1. Do mnie niedawno przyszedł przeźroczysty stempel z BPS. Już się nie mogę doczekać pierwszego stemplowania, a z drugiej strony trochę je odwlekam. Moje pazurki są krótkie, więc pewnie nie będę miała problemów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ze swoich z BPS jestem zadowolona, tylko właśnie kwestia wielkości pozostaje. Myślę, że na krótkich paznokciach nie powinnaś mieć problemów. Mój działał praktycznie prosto z opakowania.

   Usuń
 2. Ja własnie dostałam matę silikonową i czekam na stempel XL bo standardowy jest za mały identycznie jak w Twoim przypadku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jakoś odpuściłam wszelkie maty, a stempel jest super! Masz już pomysł na holder, czy będziesz bez niego odbijać? Widziałam w sumie już pierwsze "chińskie" przezroczyste stemple XL, także tylko czekać aż się zaczną pojawiać w innych firmach.

   Usuń
  2. Właśnie czekam na ten chiński XL i jestem go strasznie ciekawa a mata jest świetna do stempli nie ma tyle papraniny co zazwyczaj bo cały bałagan zostaje na macie ;)

   Usuń
  3. Ja też zastanawiam się jak sprawdzi się ten XL z Aliexpress. Będę miała okazję porównać.

   Usuń
 3. stempel przeźroczysty to naprawdę super rzecz. mam osobiście taki normalnych rozmiarów od b. loves plates i spisuje się świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że to jeden z najpraktyczniejszych wynalazków ostatnio. Mi jednak wygodnie odbijac takim XL, ale jak pisałam wyżej - uważam, że niedługo będą szerzej dostępne i tańsze.

   Usuń
 4. Dziwne że bez trzymadełka sprzedawali, ale ładnie sobie poradziłaś :) Ja mam ten mały od niedawna i wystarcza mi, na razie nie będę kombinować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to zdziwiło, ale zależalo mi na tym stemplu.

   Usuń
 5. Zamowilam jakiś duży na aliexpress chociaż na moją długość paznokci wystarcza ten mały. Zobaczę jaka będzie różnica :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe też je zamówiłam :D To o nich właśnie pisałam wyżej w komentarzu, że już się pojawiają na "chińskim" rynku. Zobaczymy co to jak już dotrą.

   Usuń
 6. nie no, dla mnie to jakaś kpina żeby tak musieć kombinować i jeszcze narażać się na popsucie gumy, nie popisali się naprawdę :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, jest to na pewno dość dziwne. Informacja o tym była zamieszczona na stronie, więc pod tym względem firmie nie mam co zarzucić. Guma ucierpiała w dużej mierze przez moją nieostrożność. Być może za jakiś czas coś pomyślą w kierunku holdera. Zwłaszcza, że chińskie XL mają holdery (i to dwa różne do wyboru z tego co wiem). Widziałam też, że ktoś produkuje i wystawia na etsy dedykowany holder do tego stempla. Miło byłoby gdyby można to było nabyć jednocześnie, na stronie UC. Mogę powiedzieć za to, że znów obudzili we mnie inżyniera tym wyzwaniem :D

   Usuń
 7. hehehe, powinnaś opatentować ten sposób :D bardzo pomysłowe! fajnie, że pomyśleli o dziewczynach z dłuższymi paznokciami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe myślisz? ;) Oooo tak zdecydowanie, ja czekałam z utęsknieniem na taki przezroczysty XL.

   Usuń
 8. Ja widziałam XL stempel w wersji clear nieco wcześniej niż u UC, ale to bez znaczenia, jedna firma zacznie kolejne podążają :) Ja kompletnie nie mam ochoty na ten stempel z jednej przyczyny.. to tylko guma! Wolę się nie bawić w szukanie odpowiedniej "rączki" a kupić całość ^^ Póki co odpuszczam sobie, ale zdecydowanie będę chciała mieć takie cacko w kolekcji, mam podobny problem co Ty całościowe wzory ciężko odbić na całym paznokciu a przy rolowaniu nie umiem wzoru idealne wymierzyć :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo widzisz, a tak z ciekawości gdzie widziałas wcześniej? Bo szczerze Ci powiem, że zanim kupiłam tą gumkę szukałam w internecie czy może są jakieś inne i nic nie znalazłam. Wiadomo, że lepiej byłoby kupić całośc, ale mi tak mocno zależało i nic innego nie znalazlam, że zaryzykowałam opracowywanie własnej rączki.

   Usuń
 9. Zrobiłaś go tak, że wygląda bombowo :D Przezroczysty, który mam, niedokładnie zbiera mi lakier od CA, a ich używam najczęściej, więc trochę nie teges... Kiedyś może kupię inny, przezroczysty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to fajnie, długo nad nim myślałam :) Ten też nie ze wszystkim współpracuje, jak robiłam słoneczniki to żaden przezroczysty nie działał.. Ale większość jednak odbijałam bez problemu.

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.