sobota, 30 stycznia 2016

Projekt Tęcza II: Tydzień 3 - Czarny

 Project Rainbow II: Week 3 - Black

Cześć Wszystkim!
Mamy trzeci, czarny tydzień Projektu Tęcza II i jest to mój kolor. Zdecydowanie przeważa w mojej garderobie, wkrada się w wiele moich makijaży i lubię go na paznokciach. Tym razem jednak chciałabym pokazać Wam manicure nie aż tak czarny, jak można byłoby się po mnie spodziewać ;)

Hallo Everyone!
It's the third, black week of Project Rainbow II and that's my colour. It definitely outweighs in my wardrobe, it sneaks into a lot of my make-up's and I like it on my nails. This time though I'd like to show You a manicure not as black, as would be expected of me ;)W tym mani użyłam mojego absolutnie ulubionego nudziakowego, różowego lakieru - Color Club New-Tral. Nalożyłam dwie przyjemne warstwy i moje paznokcie wyglądały idealnie.

In this manicure I used my absolute favourite nude, pink nail polish - Color Club New-Tral. I applied two easy coats and my nails looked perfect.


Zdobienie jakie mam na paznokciach jest jednym z najtrudniejszych do zrobienia dla mnie. Mam duży problem z precyzyjnym umieszczeniem wzoru i prawie nigdy mi to nie wychodzi. Używałam wielu stempli i wielu różnych technik stemplowania, ale takie zdobienia były po prostu poza zasięgiem. Również w tym mani niektóre paznokcie były poprawiane, ale stemplowanie było to dużo, dużo łatwiejsze przy pomocy mojego nowego Stempla Crystal Clear od B. Loves Plates.

Jestem pewna, że już słyszeliście o tym typie stempli. Są otwarte z jednej strony i mają transparentną gumkę, więc widzimy gdzie umieszczamy wzór. B. Loves Plates oferuje te stemple w dwóch kolorach, fioletowym i przezroczystym. Mam oba i mogę potwierdzić, że przezroczysty ma odrobinę miększą gumę. Jestem wielką fanką miękkich stempli, więc oba wymienione są wciąż dość twarde dla mnie. Ułatwiają rozmieszczanie wzoru, ale ciężko jest w nie wtopić paznokcie zwłaszcza jeżeli są dłuższe i mają silną krzywą C (z tego powodu musiałam poprawić niektóre paznokcie). Czekam na miększe wersje i mam nadzieję, że kiedyś się pojawią. Na razie te na pewno ułatwią mi życia. Będą świetne do mniejszych wzorów i napisów, nie sądzę jednak żebym ich używała do całopaznokciowych wzorów.

The nail art I have on my nails is one of the hardest for me to do. I have a lot of trouble with placing the design accurately and almost never get it right. I used a lot of stampers and a lot of different techniques of stamping, but nail arts like this were just out of reach. Also in this manicure some of my nails were redone, but stamping was much, much easier with my new Crystal Clear Stamper from B. Loves Plates.

I'm sure You already heard of this type of stampers. They're open on one side and have a transparent head, so we can see where we're placing the design. B. Loves Plates offers two colours of these stampers, a purple one and a clear one. I have both and I can confirm that the clear one has a bit softer head. I'm a big fan of squishy stampers, so both of these are still quite firm for me. They do simplify design placement, but it's difficult to sink my nails into them especially when they're longer and have a strong C-curve (that's why I had to redo some nails). I'm waiting for softer versions and hope for them to appear someday. For now these will surely make my life a lot easier. They'll be great for smaller designs and inscriptions, I don't think I'll be using them for full nails designs though.
Ów "czarny" w tym mani to w zasadzie tylko wzorek. Żeby go zrobić użyłam płytki MoYou London Doodles 01 i lakieru do stempli Colour Alike Kind Of Black.

The "black" in this manicure is actually just the design. To make it I used MoYou London Doodles 01 plate and Colour Alike Kind Of Black stamping polish.


Poniżej możecie zobaczyć użyte produkty.

Below You can see the products I used.


Moja propozycja na czarny tydzień jest prawdopodobnie niespodziewana i inna, ale żeby być pewnym musicie zobaczyć pozostałe na stronce Kociołek Rozmaitości.

My proposition for the black week is probably unexpected and different, but to be sure You'll have to check out the rest on Kociołek Rozmaitości.

Projekt Tęcza II

20 komentarzy:

 1. śliczne są te wzory! z chęcią nosiłabym takie mani :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzyły mi sie takie mani, ale do tej pory odbicie wzoru prosto było niemożliwe. Dzięki!

   Usuń
 2. Śliczne paznokcie ! Klasyka i elegancja :) Ten nudziak jest przepiękny. I zgadzam się, że przeźroczysty stempel jest dużym ułatwieniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! Kocham tego nudziaczka całym sercem. Owszem, ale jeszcze jakby ciut miększe były to już całkiem.

   Usuń
 3. moim zdaniem poradziłaś sobie genialnie z tym odbijaniem stempli! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nad tym siedziałam i poprawiałam, ale udało sie ;)

   Usuń
 4. Przepiękne zdobienie. Podziwiam za cierpliwość, tak precyzyjnie nastemplować wzór to sztuka, nawet przy przeźroczystym stemplu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie! Starałam się bardzo i trochę trwało zanim efekt mnie w pełni zadowolił ;)

   Usuń
 5. Też lubię czerń. Zdobienie bomba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny nudziak i te czarne wzory na nim! Moim zdaniem wyszło rewelacyjnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten nudziak to zdecydowanie najczęściej używany przeze mnie lakier bazowy :) Cieszę się!

   Usuń
 7. nie dość, że rozmieszczone pięknie, to jeszcze idealnie odbite! uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo mi się podoba! No i jak idealnie odbite <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że tak się spodobało! Stempelek Crystal Clear bardzo pomógł.

   Usuń
 9. Widziałam to na instagramie? Takie mam wrażenie, a nie wiem czy nagrywasz filmiki na insta, czy w ogóle prowadzisz nie wiem, zaraz poszukam:) Ja też wolę miękkie stemple, dlatego nie wiem czy ten przezroczysty dla mnie będzie dobry, chociaż chciałabym, przydałby się :) Mani piękne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam insta.. w sumie już mi się zdarzyło, że ktoś sobie przygarnął moje zdjęcia, także nic mnie nie zdziwi. Noooo z tą miękkością to właśnie zależy co się będzie robiło. Do odbijania pojedynczych wzorów jest super, a przy całopaznokciowych to już musiałam trochę popracować.

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.