sobota, 10 stycznia 2015

PORÓWNANIE: Smok!

COMPARISON:  Dragon!

Cześć! Dzisiaj chcę Wam pokazać porównanie dwóch lakierów: China Glaze Flying Dragon i Salon Perfect Electric Grape.

Hi! Today I want to show You a comparison of two polishes: China Glaze Flying Dragon and Salon Perfect Electric Grape.


Jak widzicie od razu te dwa lakiery nie są dupe'ami. Mają podobieństwa, ale wcale nie są odpowiednikami. Oba lakiery były nałożone na odżywkę Eveline w trzech warstwach.

As You can see right away these two polishes are not dupes. They have similarities, but their not at all dupes. Both polishes were applied on a nail hardner from Eveline in three coats.
Ciemne paznokcie pomalowane są lakierem Salon Perfect Electric Grape i aplikacja była dobra. Prawdopodobnie dwie warstwy wyglądałyby ok, ale chciałam pokazać wam oba lakiery w takiej samej ilości warstw. Jedynym problemem był pędzelek - mój był odkształcony, ale i tak udało mi się nim malować. Brokat w środku byl bardziej widoczny podczas malowania niż w lakierze ChG, ale po wyschnięciu lakiery wyglądają podobnie. Salon Perfect był mniej matowy, a drobinki brokatu bardziej wyczuwalne.

The darker nails are painted with Salon Perfect Electric Grape and the application was good. Probably two coats would look OK, but I wanted to show both polishes in the same amount of coats. The only problem here was the brush - mine was distorted, but I still could pain with it. The glitter inside was more visible during painting than in the ChG polish, but after drying they look similar. The Salon Perfect was less matte, and the particles of glitter were more "touchable".


Jaśniejsze paznokcie są pomalowane China Glaze Flying Dragon. Ten aplikował się okropnie. Tworzył smugi, a malując drugą warstwę ściągałam pędzelkiem pierwszą. Pierwsze paznokcie jakie pomalowałam miały niejednolitą fakturę i nie wyrównało się to do samego końca. Kiedy załapałam ten lakier aplikacja była lepsza, ale dalej nie dobra. Musiałam malować szybko i z najmniejszą możliwą ilością pociągnięć pędzelka. Musiałam nabierać dużo lakieru na pędzelek i zalewałam skórki. Lakier SP był dużo lepszy w tej kategorii. Brokat nie był na początku zbyt widoczny, ale po całkowitym wyschnięciu było podobnie jak w SP Electric Grape. Wykończenie było bardziej jednolite, nie czułam pod palcami drobinek i było bardziej matowe.

The lighter nails are painted with China Glaze Flying Dragon. This one applied horribly. It was streaky and painting the second coat I pooled the first with the brush. The first nails I painted had a very uneven texture and it didn't level out till the end. When I got the hang of this polish the application went better but still not good. I had to paint quickly and with as little brush strokes as possible. I had to get much polish on the brush at one stroke and I flooded my cuticles. The SP polish was way better in this category. The glitter was not as visible at first but when the polish dried out it was similar to the SP Electric Grape. The finish was more even though, I didn't feel the particles under my fingers and it was more matte.
Nałożyłam na oba lakiery jedną warstwę INM Out The Door. Tylko kolor je różnił w tej wersji. Brokat był równie widoczny, a top coat oba wygładził. Top coat zrobił je też bardziej wytrzymałymi. Miałam jedną rękę pomalowaną top'em, a drugą nie - lakiery bez top'a bardzo szybko odpryskiwały. Byłam w domu, więc nie robiłam za wiele, a miałam lakiery na sobie tylko około jednego dnia.

I applied one coat of INM Out The Door on both polishes. Just the colour differed them in this version. The glitter was visible in both and the top coat made them both smooth. The top coat made them also more lasting. I had one hand with the top coat and the other without - the polishes with no top coat chipped really fast. I was at home, so I didn't do much work and I had the polishes on me just about a day..


Ogólnie oba lakiery mają wady i zalety. Salon Perfect nakładał się o wiele lepiej więc ja jestem po jego stronie, ale bardziej podobało mi się wykończenie bez top'a w ChG. Oba trzymały się niewystarczająco jak dla mnie. Kolor to subiektywna kwestia.

Overall both polishes have pros and cons. The Salon Perfect applies way better so I'm on it's side, but I like better the finish without top coat of ChG. Both polishes are not enough lasting for me. The colour is a subjective thing.
Który Wam się bardziej podobał? Może macie któryś albo oba, jakie są wasze spostrzeżenia?

Which one do You like better? Maybe You have one of them or both, what are your observations?


Tutaj są lakiery w buteleczkach.

Here are the polishes in bottles.


15 komentarzy:

 1. Electric Grape dobrze Ci się nakładał? Zazdro, bo mi się go nakladało koszmarnie :( A trwałość to w ogole była jakaś masakra :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Electric Grape niebo lepiej od Flying Dragon, a w Electic miała pędzelek wykrzywiony jak skocznia narciarska :) Więc całkiem śmiesznie. Tak.. trwałość pod psem.. ja nigdy nie mam na niczym odprysków, a tutaj na drugi dzień zmywałam już..

   Usuń
 2. no i co, teraz będę musiała kupić SP :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noooo zdecydowanie są różne. Tylko weź ze sobą swój ChG, bo ja miałam w ręku dwa SP i jeden był jaśniejszy, drugi ciemniejszy. Sobie zostawiłam ciemny. To nie była aż taka wielka różnica, delikatna bardziej - ale jednak.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W macie mi się podobały, tylko czemu takie nie trwałe...

   Usuń
 4. Super, że zrobiłaś porównanie, od dawna chciałam zobaczyć je obok siebie! Rzeczywiście to zdecydowanie nie ten sam lakier, w macie bardziej podoba mi się ChG, a błysku SP. Trudna sprawa:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że pomogłam. Mam w planach jeszcze kilka porównań, tylko kiepska pora do zdjęć jest teraz, szybko się ściemnia itp. Mi również w macie ChG bardziej, ale za aplikację ma wielki minus.

   Usuń
 5. Oba super, mam CG, ale chyba skuszę się również na SP :DDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko polecam robić zakupy z CG w ręku ;) Już pisałam Ani, że chyba bywają ciut jaśniejsze i ciemniejsze wersje.

   Usuń
 6. świetnie wyglądają razem ;) i każdy fajny na swój sposób. nie spodziewałam się, że chinka będzie gorszej jakości niż SP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda ma coś fajnego w sobie, to fakt. Aplikacja to dość subiektywne odczucie, niewykluczone, że komuś może ChG lepiej pasować. Choć wątpię.. bo był na prawdę upierdliwy, zwłaszcza w porównaniu do SP.

   Usuń
 7. Very pretty!!! I like it!!!
  would you like to follow each other? let me know...I always follow back.
  Besos, desde España, Marcela♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, oba ładne, razem wyglądają bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No są zdecydowanie inne :) ładne w sumie, tylko nie wiem czemu tak mi się źle utrzymały :(

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.