wtorek, 27 stycznia 2015

Całopaznokciowe naklejki wodne z BPS

Full nail water decals from BPS

Cześć, dzisiaj mam mani które robiłam po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie używałam całopaznokciowych naklejek wodnych i byłam dość ciekawa. Zdecydowałam trochę urozmaicić moje mani i oto na co wpadłam.

Hi, today I have a manicure I did for the first time. I never used full nail water decals before and was quite curious. I decided to diversify my mani a bit and this is what I came up with.


Tak wygląda naklejka wodna w opakowaniu. To kartonik całkowicie zadrukowany wzorem. Musimy wyciąć kawałek odpowiadający naszym paznokciom. Powinien być trochę większy, nadmiar łatwo usuwa się zmywaczem.

Here's how the water decal looks like in the package. It's a sheet fully printed with the design. We have to cut out a part matching our nail. It should be a bit larger, the excess easily cleans with nail polish remover.


Instrukcja dla nich jest podobna do jakichkolwiek innych naklejek wodnych. Najpierw zdejmujemy pastikową, przeroczystą folijkę z wierzchu wzoru. Moczymy kartonik w wodzie przez około minutę i jakby ześlizgujemy wzór z papierowego tyłu. Wzór jest nadrukowany na bardzo cienkiej folii i kiedy nałożymy go na paznokieć idealnie dostosowuje się do powierzchni. Musimy tylko wyczyścić obrzeża paznokci i dodać top coat. Ja czyściłam paznokcie pisakiem do lakieru.
The instruction for this is similar to any other water decals. First we take off the plastic, clear overlay from the top of the design. We dip the sheet in water for about a minute or so and we kinda slide the design from the paper back. The design is printed on a very thin foil and when we place it on our nails it fays perfect to the surface. We only have to clean around the nails and add a top coat. I cleaned my nails with a nail polish remover pen.


Jak zobaczyłam naklejkę na początku myślałam, żezrobię czarna bazę i dodam naklejkę. Nie zadziałało jednak. Kwiatki są dość przezroczyste, tylko z odrobina koloru, więc na czerni nie było ich widać.

At first when I saw the decal I thought I would do a black base and add the decal on top. Didn't work though. The flowers are quite transparent with just a hint of colour, so on black they wouldn't show.
Po tym, niewiele myśląc użyłam jasnej bazy. Kolor jakiego użyłam to O.P.I My Vampire Is Buff. Te sprawdził się dobrze, ale miałam trochę kłopotu z czyszczeniem skórek. Nadmiar naklejki na palcach ładnie schodził przy użyciu zmywacza, ale kiedy chciałam wyrównać linię jasna baza przebijała miejscami. Myślę, że najlepiej byłoby nałożyć naklejki na gołe paznokcie, czarne tło wzorku jest dość kryjące i wtedy żadne kolor spod spodu nie byłby widoczny.

After that, without thinking much I used a light base. The colour I used is O.P.I My Vampire Is Buff. This one worked good, but I had some trouble cleaning my cuticles. The excess of the decal on my fingers cleaned well with nail polish remover, but when I tried to get a nice line the light base came out in a few places. I think the best way would be to add the decals on bare nails, the black background of the design is quite opaque and then no colour from underneath would be visible.


Zdecydowałam się tylko na dwa paznokcie całe z naklejką, reszta ma tylko pasek przez środek i trochę złotej taśmy do zdobień dookoła.
I decided to do just two nails fully covered with the decal, the rest has just a stripe through the middle and some gold nail art tape around.
Na koniec całe mani pokryłam matującym top coat'em. Myślę, że wygląda bardziej interesująco w ten sposób. Jak Wy uważacie?

In the end I covered the manicure with a matte top coat. I think it looks more interesting that way. How do You think?


Żałuję trochę, że nie zrobiłam paznokci odwrotnie. Tylko dwa środkowe z paskami, mogłoby to wyglądać lepiej. Ale cóż, to moje pierwsza próba :)

I regret a bit I didn't do the nails the other way around. Just the two middle fingers with the stripes, it could look better. But well, it was my first try :)
Naklejki wodne jakich użyłam tutaj zostały wysłane do mnie do recenzji przez sklep Born Pretty Store. Możecie je znaleźć TUTAJ. Myślę, że są świetne, nie miałam żadnych problemów z nałożeniem ich na paznokcie. Czytałam, że czasem naklejki takie jak te są na grubszej folii i nie przylegają za dobrze do paznokcia. Te były naprawdę fajne.

The water decals I used were send to me for review from Born Pretty Store. You can find them HERE. I think their great, I had no problem applying themed don't adapt to the nails too well. These were really nice.Pamiętajcie o moim 10% kodzie zniżkowym HMG10. Działa on z nieprzecenionymi produktami. Przesyłka na cały świat w Born Pretty Store jest darmowa.

Remember about my 10% discount code HMG10. It works with non sale products. Worldwide shipping from Born Pretty Store is free.

18 komentarzy:

 1. Fajnie to wygląda, zwłaszcza na pazurkach częściowo pokrytych tą naklejką ze złotymi paskami :) Szkoda, że nie zobaczyłam tego posta wcześniej, bo dzisiaj właśnie składałam zamówienie na BPS i bym dokupiła jeszcze jakieś naklejki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak sobie pomyślałam, że z takimi naklejkami można sporo zrobić tak na prawdę :) Fajnie, że się spodobało!

   Usuń
 2. bardzo mi się podoba sposób w jaki użyłaś tych naklejek, pięknie wyglądają z tą tasiemką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam je jakoś urozmaicić :) Fajnie, że Wam się podoba!

   Usuń
 3. Piękne naklejki! Podoba mi się jak je urozmaiciłaś tymi złotymi paseczkami i bielą po bokach :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komplementy :) Milo mi słyszeć, że mój zamysł wpadł w oko!

   Usuń
 4. Świetny pomysł, żeby nakleić tylko częściowo i otoczyć tasiemkami. Wygląda rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że mój pomysł się podoba :) Dziękuję :*

   Usuń
 5. Świetnie wyszło. Zdecydowanie wolę wersję z połyskiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo powiem Wam, że nie spodziewałam się tylu komplementów. To przeogromnie mnie cieszy!

   Usuń
 6. pięknie, tak estetycznie je nakleiłaś a to wcale nie jest proste ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się jak najlepiej, te były przyjemne w obsłudze. Słyszałam, że bywają takie na grubszej folii i z nimi są trudności. Dziękuję :)

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.