środa, 31 grudnia 2014

Purple Panic..

Myślę, że to był zły dzień paznokciowy. Nawet zły dzień brokatowy!!! Szczerze nie wiem co się stało.. Ratowałam co się dało.

I think it was a bad nails day.. bad glitter day even!!! I honestly don't know what happened.. I rescued what I could.


To wszystko zaczęło się od świątecznego mani. Chciałam zrobić spadające kropki w czerwieni i zieleni, na jasnej bazie. Taaaa.. wyglądało to zasadniczo świetnie.. Dopóki nie zaczęłam pokrywać tego topem. Wszystko rozmazałam!!! Kropki chyba były jeszcze mokre.. Skończyłam ze zmianą mani o 23 dzień przed Wigilią..

The whole thing started with a holiday manicure. I wanted to do falling dots in red and green on a pale base. Yeah.. it looked great actually.. Until I started to cover it with a top coat. I smudged everything!!! The dots were still wet I guess.. I ended up with changing the manicure at 11pm the day before Christmas Eve..
Było tak późno, że zdecydowałam się na coś łatwego. Brokat - pomyślałam. Nic nie może pójść źle z brokatem. Cóż.. otóż może!!! Zrobiłam bazę kremowym lakierem żeby mieć ładna linię przy skórkach. Ciężko to osiągnąć brokatem w przezroczystej bazie. Kiedy moja baza wyschła zaczęłam malować brokatem China Glaze Put A Bow On It. To była katastrofa.. Lakier był normalny w butelce, ale kiedy nabrałam go na pędzelek zrobił się mazisty. Nie mogłam go nałożyć równo na paznokcie. Myślę, że wysychał za szybko na pędzelku. Druga warstwa sprawiła, że wyglądało to jednolicie, ale nie mogłam sięgnąć brokatem do linii skórek tak jakbym chciała. Lakier był za gęsty.

It was so late I decided to do something effortless. Glitter - I thought. Nothing can go wrong with glitter. Well.. it can!!! I did a base with a cream polish so I would have a nice line near me cuticles. It's hard to achieve that with a glitter in a clear base. When my base was dry I started painting with China Glaze Put A Bow On It. It was a disaster.. The polish was normal in the bottle but when I got it on the brush it got gloopy. I couldn't apply it evenly on my nails. I think it dried so quickly on the brush. The second coat made it look opaque, but I couldn't get the glitter near me cuticles like I wanted. The polish was too thick.


To nie jest koniec mojej męczarni. Po tym wszystkim pokryłam paznokcie bezbarwnym lakierem Color Club i INM Out The Door. Dałam obu w nadmiarze, sięgając poza linię mani żeby nie skurczyły mi brokatu. Cóż, skurczyły.. OMG! Wyglądało to okropnie. Brokat się skurczył i zostawił mi kolor bazowy w nierównej linii na każdym brzegu paznokci. Musiałam to wszystko wyczyścić. Na szczęście malowałam bardzo blisko skórek, więc jak brokat się skurczył i doczyściłam resztę nie otrzymałam metrowego odstępu od skórek.. dostalam jednak linię koloru bazowego..

This is not the end of my misery. After all that I covered my nails with Color Club clear polish and INM Out The Door. I added both with excess, going further then my manicure so that they wouldn't shrink the glitter. Well, they did.. OMG! It looked horrible. The glitter shrunk and left me the base colour in an uneven line on every edge of my nails. I had to clean the whole thing. Luckily I painted really near my cuticles, so when the glitter shrunk and I cleaned the rest I didn't get a meter long space to my cuticles.. but I still got a line of the base colour..


Nie wiem gdzie coś poszło nie tak. Czy to baza, brokat, top coat'y czy wszystko wymienione powyżej.. Brokaty China Glaze są niesamowite, nigdy nie sprawiają mi problemów. Czy ten jest wyjątkiem? Muszę to sprawdzić następnym razem.

I don't know where it all went wrong. Was it the base, the glitter, the top coats or all named above.. China Glaze glitters are amazing, they never give me trouble. Is this one an exception? I'll have to check it out next time.


Wracając do mani które ostatecznie osiągnęłam. Bazą jest China Glaze Traffic Jam, pomalowałam jedną warstwę. Potem nałozyłam dwie warstwy China Glaze Put A Bow On It i dwa top coat'y (Color Club, INM) każdy po jednej warstwie.

Going back to the manicure I eventually got. The base is China Glaze Traffic Jam, I painted one coat. Than I applied two coats of China Glaze Put A Bow On It and two top coats (Color Club, INM) each in one layer.
Miejcie na uwadze, że część zdjęć była zrobiona w naturalnym świetle a część w sztucznym.
Please mind that some photos were taken in natural light and some in artificial.


Przynajmniej makijaż był przyzwoity. Dalej w fioletowych kolorach. Użyłam następujących cieni: Inglot Matte 356, Inglot 100 Sprint Super Star, Inglot Matte 325 i czerń w zewnętrznym kąciku..
At least the make-up was decent. Still in purple colours. I used the fallowing eye shadows: Inglot Matte 356, Inglot 100 Sprint Super Star, Inglot Matte 325 and black in the outer corner.4 komentarze:

 1. W realu na pewno paznokcie wyglądały lepiej, nikt ich nie oglądał z odległości 5 cm :)
  Makijaż znowu z tych cudnych, nuda, pokazałabyć coś brzydkiego ;)

  Życzę udanego Sylwestra i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, w zbliżeniu i na zdjęciach wszystko wygląda gorzej.. Ale i tak mnie strasznie zmęczyło to mani. Hhehe dziękuję, brzydkiego mówisz? A jakiego koloru najbardziej nie lubisz :> ?

   Dziękuję i wzajemnie!!!

   Usuń
 2. pięknie iskrzy, hehe ile to się trzeba namęczyć dla efektu ;)

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.