środa, 15 kwietnia 2015

Projekt Stemplowej Maniaczki: Tydzień 2 - Kolorowanka

Cześć,
dzisiaj mam kolejne mani na Projekt Stemplowej Maniaczki u Red Rouge. W tym tygodniu robimy kolorowane stemple i wpadłam na pomysł bardzo słodkiego wzorku :)

Hi,
today I have another manicure for Red Rouge's Stamping Maniac Project. This week were doing coloured stamping and I came up with a very sweet design :)


Oczywiście to nie była moja pierwsza próba na temat z tego tygodnia. Próbowałam zrobić całopaznokciowy, kolorowy wzorek z mojej kalejdoskowej płytki, ale nie mogłam wyczyścić nadmiary ze skórek. Skończyło się na tym, że zepsułam całość.. Ten mani był moją drugą próbą i z tego byłam zadowolona :)

Of course this wasn't my first try for this week's theme. I tried doing a full nail coloured design from my kaleidoscopic plate, but I just couldn't clean the excess from my cuticles.. I ended up ruining the whole thing.. This manicure was my second attempt and with this one I was happy :)
Użyłam dwóch neonowych, bazowych kolorów: China Glaze Highlight Of My Summer i China Glaze Thistle Do Nicely. Oba to trzy warstwy, ale aplikacja nie była taka zła. W zasadzie to lubię pracować z tymi lakierami, bo efekt końcowy zawsze sprawia, że zapominam o przymusie malowania trzech warstw.

I used two neon base colors: China Glaze Highlight Of My Summer and China Glaze Thistle Do Nicely. Both of them are three coats, but the application wasn't that bad. I actually like working with these polishes because the effect in the end always makes me forget that I had to paint three coats.


Na Thistle Do Nicely odstemplowałam napis "Live, lough, love" z mojej nowej płytki Bundle Monster BM-XL 12. Na Highlight Of My Summer nałożyłam samodzielnie zrobione naklejki. Wzór pochodzi z płytki MoYou London Cookbook 04. Do odbijania użyłam My Secret 121 i Stempla Creative Shop.

On Thistle Do Nicely I stamped a "Live, laugh, love" inscription from my new Bundle Monster BM-XL 12 image plate.On Highlight Of My Summer I applied self made decals. The design comes from MoYou London Cookbook 04 image plate. For the stamping I used My Secret 121 and the Creative Shop Stamper..
Naklejki zrobiłam na kawałku plastikowej okładki. Najpierw nałożyłam kwadraty odżywki wielkości paznokcia i kiedy całkiem wyschły, odbiłam na nich wzorki. Pokolorowałam je sondą i też zostawiłam do wyschnięcia. Oderwałam kwadracik z moją babeczką i wycięłam kształt możliwie najbliższy wzorowi. Tak powstałe naklejki nałożyłam na w pełni wyschnięte paznokcie i pokryłam top coat'em. W tej metodzie na prawdę ważne jest jakiego lakieru użyjecie do bazy naklejek. Ja użyłam przezroczystej odżywki Kinetics. Przy niej moje naklejki są cienkie i elastyczne, same przyklejają się do paznokci i nie widać krawędzi jak się je pokryje top coat'em. Kiedy używałam do tego bezbarwnego lakieru do paznokci, naklejki były często niewystarczająco elastyczne, nie dopasowywały się do paznokcia i kruszyły się kiedy próbowałam je odkleić od plastikowej folii.

I did the decals on a sheet of plastic overlay. First I applied nail sized squares of clear hardner and when it was fully dried, I stamped the design on it. I coloured them with a dotting tool and left it to dry as well. I peeled off the square with my cupcake and cut out a shape as close to my design as possible. I applied the so formed decals on fully dried nails and covered it with a top coat. In this method the type of nail polish You use as your base for the decal is really important. I used a clear nail hardner from Kinetics. With this one my decals are thin and elastic, they stick to my nails on their own and You can't see the edges after applying a top coat. When I used a clear nail polish for this, the decals were often not flexible enough, they didn't adapt to the nail and they often disintegrated when I tried to peel them off of the plastic.


Mam nadzieję, że Wam się spodoba! Poniżej możecie zobaczyć płytki jakich użyłam i bazowe lakiery.

Hope You like it! Below You can see the plates I used and the base nail polishes.


Projekt Stemplowej Maniaczki u Red Rouge możecie śledzić na jej blogu. Koniecznie zajrzyjcie, bo prace są świetne!

You can fallow the Red Rouge's Stamping Maniac Project on her blog. Check it out, because the manicures are great!

Projekt Stemplowej Maniaczki u Red Rouge

29 komentarzy:

 1. Jeeej cuudo!! Przepiękne paznokcie. Zdecydowanie jest to efekt "wow"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie się cieszę! Nie ukrywam, że starałam się bardzo :D Dzięki wielkie, ogromnie mnie motywują tak miłe komentarze!

   Usuń
  2. Kochana te paznokcie są tak perfekcyjnie wykonane, że aż dzisiaj wróciłam na Twojego bloga aby na nie popatrzeć!

   Usuń
 2. piękne ;) te babeczki są najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Milo mi bardzo! Tą płytkę z babeczkami musiałam mieć :) Śliczne są.

   Usuń
 3. No nie wiem co napisać, zachwyciłaś mnie tym zdobieniem:) ta babeczka jest do schrupania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za świetny komplement :) To bardzo dużo dla mnie znaczy! Oooo tak aż mnie naszło na babeczki ;)

   Usuń
 4. świetnie to wygląda, mucha nie siada

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale cudo! Totalnie moje kolory, do tego kocham słodycze! Te Babeczki są tak Urocze! Jak prawdziwe *mniam*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też takie kolorki lubię :) Chyba ogólnie lubię wszelakie kolorki na paznokciach. Babeczki mnie uwiodły jak te płytki wyszły :D Dzięki wielkie!

   Usuń
  2. Jak tak patrzę na wszystkie prace z tego tygodnia stemplowania, to jesteś moim numerem 1! :)

   Usuń
  3. Oooo ja jeszcze nie widziałam innych, ale bardzo mi miło, że tak uważasz!

   Usuń
 6. wspaniały pomysł i perfekcyjne wykonanie :)

  PS. czy Ty możesz bez problemu wejść na bloga Red Rouge? będę wdzięczna za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Duma mnie rozpiera!

   Nie niestety, chyba trwają przenosiny na własną domenę.. także posądzam, że to może potrwać.

   Usuń
 7. Genialne <3 smakowicie urocze :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Fakt - słodko wyglądały :D

   Usuń
 8. genialne! co za kolory <3 powinnam się schować pod stół ze swoimi kropkami ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo, bardzo mi miło! Dzięki ;) Nieeee mów tak nawet, strasznie mi się podobały twoje kropki!

   Usuń
 9. Babeczki są zrobione perfekcyjnie, niesamowite! Paznokcie jak ze zdjęć reklamowych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super miło mi się robi jak słyszę takie komplementy! Dzięki wielkie!!!

   Usuń
 10. To zdobienie jest przecudne! Stworzyłaś cudny klimat tym wzorem i kolorami, jest tak słodko-vintage-dziewczęco, bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Strasznie się cieszę, że tylu osobom tak się spodobało!

   Usuń
 11. babeczki wymiatają :))) widziałam, że RR wyróżniła Twoją pracę i słusznie! w tym tygodniu powaliłaś konkurencję :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te babeczki to moja duma :D Tak, bardzo miło było mi zobaczyć, że zostałam wyróżniona. Świetne uczucie!

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. Dokładnie takie miały być :) Fajnie, że mi się udało!

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.