sobota, 28 marca 2015

Inspired by...

Cześć Wszystkim!
Ostatnio widziałam mani, które zaparło mi dech w piersi. Było taaaaakie ładne i należy do Ewlyn z Polish My Nail. Od razu wiedziałam, że któregoś dnia zrobię takie na swoich paznokciach, a na razie mam coś inspirowanego nim ;)

Hi Everyone!
Lately I saw a manicure that took my breath away. It was sooooo beautiful and it belongs to Ewlyn from Polish My Nail. Right away I knew I was going to do it on my nails someday, but for now I have something inspired by it ;)


Wiem, wiem :) Moje mani jest całkiem inne niż Ewlyn. Kolory są jaśneijsze, wzorek nie jest taki sam.. Ale wpadłam na nie po obejrzeniu jej manicuru i dla mnie są pewne podobieństwa.

I know, I know :) My manicure is totally different than Ewlyn's. The colors are lighter, the design isn't the same.. But I came up with it after seeing her manicure and for me there are some similarities.
Kolor bazowy jakiego użyłam to Kaleidoscope t-22. To lakier termalny i zależnie od temperatury moich paznokci zmienia się z jasnego różowawego koloru w o wiele bardziej chłodny, trochę szarawy fiolet. Możecie zobaczyć "ciepły" kolor na zdjęciu z butelką lakieru powyżej, a "chłodny" kolor poniżej. Stał się nawet chłodniejszy i ciemniejszy w bardzo niskiej temperaturze (zima w Polsce). To mój nowy nabytek, kupiłam go razem z paroma innymi rzeczami na stronie Hypnotic Polish.

The base colour I used is Kaleidoscope t-22. It's a thermal nail polish and depending on my nails temperature it shifts from a light pinkish colour to a way cooler toned, a bit greyish violet. You can see the "warm" colour on the photo with the bottle of polish above and the "cold" colour below. It got even cooler and darker in a lower temperature (winter in Poland). This is my new purchase, I got it with some other things on the Hypnotic Polish site.


Następną nową rzeczą w mojej kolekcji są lakiery do stempli Mundo de Unas. To mani jest moją pierwszą próbą i użyłam MdU Purple. Jak widzicie rezultat jest całkiem niezły. Rzeczy jakie czytałam o tych lakierach potwierdziły się tutaj. Są super napigmentowane, bardzo żywe nawet na czerni i całkowicie inne od wszystkich. Konsystencja jest inna, inaczej schną i inaczej się odbijają. Sama technika jest ważna.. Słyszałam też, że top coaty których moja koleżanka używała na stemple, rozmazują wzorki MdU. W moim wypadku musiałam być bardziej ostrożna, ale udało mi się użyć Golden Rose Gel Look jak zawsze. To moje pierwsze wrażenia, pewnie napiszę coś więcej o nich z upływem czasu.

The next new thing in my collection are Mundo de Unas stamping polishes. This manicure was my first try and I used MdU Purple. As You can see the result is quite nice. The things I read about these polishes affirmed here. They are super pigmented, really vibrant even on black and totally different than any other. The formula is different, they dry different and they stamp different. The technique alone is important.. I also heard that top coats that a friend of mine always used on stamping, smudged MdU designs. In my case I had to be more careful, but I still managed to use Golden Rose Gel Look as always. This are my first impressions, I'll probably write some more about them in time.
Płytka jakiej użyłam do stempli to Bundle Monster BM-XL 13. Bundle Monster na prawdę mi dogodziło tworząc płytki XL. Zakochałam się w niektórych ich wzorach, ale były za małe na moje paznokcie. Teraz nie muszę się martwić, wzorki całopaznokciowe mają! Płytkę możecie znaleźć TUTAJ.

The plate I used for stamping is Bundle Monster BM-XL 13. Bundle Monster really made my day creating XL plates. I loved some of their designs, but they were mostly too small for my nails. Now I don't have to worry, the full nail designs are ! You can find the plate HERE.


Rzeczą która upodabnia moje mani do mani Ewlyn to kropki dodane do stempli. Są o wiele jaśniejsze niż reszta mani, więc się wyróżniają. Do ich zrobienia użyłam sondy i lakieru China Glaze Bottoms Up. Nie wpadłabym na ten pomysł gdyby nie Ewlyn, więc dzięki wielkie! Wygląda to na prawdę świetnie i od tej pory będę robić mani takie jak ten bardzo często :)

The thing that makes my manicure similar to Ewlyn's are the dots added to my stamping. They're much brighter than the rest of the manicure, so they stand out. To make them I used a dotting tool and China Glaze Bottoms Up nail polish. I wouldn't have come up with the idea if it wasn't for Ewelyn, so thanks a lot! It looks really great and I think I'll be doing manicures like this one very often from now on :)


Dzisiaj zrobiłam też pasujący makijaż.

Today I did a matching make-up too.


22 komentarze:

 1. Śliczne mani, pięknie się wybija dzięki tym kropeczkom :) makijaż również jest bardzo ładny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo tak, kropeczki zdecydowanie zrobiły robotę :) Dziękuję ślicznie!

   Usuń
 2. O jak mi milo :) Kropeczki dodane do stempli dodają uroku, prawda?
  Świetnie Ci wyszło z jaśniejszymi kolorami. Jest bardziej wiosennie i lżej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kropeczki tak mnie urzekły, że hej :* Dziękuję! Twoje ciemne i tak siedzi mi w głowie do dzisiaj :D Musze powtórzyć u siebie!

   Usuń
 3. Podobały mi się paznokcie Ewlyn, podobają mi się również Twoje. Delikatne, pastelowe i piękne! Chyba muszę też spróbować takie zmalować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej pazurki miały taki niesamowity urok dla mnie, ciemne i ten fiolecik. No bajka. Cieszy mnie, że i moja wersja Ci się spodobała. Polecam, bardzo fajnie to wygląda z dodatkiem tych kropeczek.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, ciekawy ;) Niestety komentarz ze względu na zawierający link muszę usunąć.

   Usuń
 5. piękne zdobienie :) u Ewlyn były takie bardziej mroczne i jak dla mnie idealne na jesień - Ciebie królują bardziej wiosenne barwy. Bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Może dla tego tak się zakochałam w zdobieniu Ewlyn - to ta mroczność :) Oooo tak, moje zdecydowanie pastelowe wyszło. Bardzo mnie cieszy, że się podoba!

   Usuń
 6. Twoje zdobienie jest równie cudne co Ewlyn <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej to ogromny komplement! Dziękuję serdecznie :*

   Usuń
 7. śliczne zdobienie! i fajnie zobaczyć lakier Kaleidoscope, rzadko goszczą na polskich blogach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie. Nooo ja w sumie do tej pory nie miałam nawet okazji wypróbować lakierów tej firmy. Dość trudno dostępne są, a cena z uwzględnieniem kursu i przesyłki w zagranicznych sklepach już dość wysoka.

   Usuń
 8. rewelacyjna interpretacja , widzę u Ciebie gości MdU zazdroszczę ja jeszcze się nie doczekałam swoich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Tak, MdU w końcu udało mi się wypróbować. Trochę szły niestety, ale najważniejsze, że dotarły!

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.