niedziela, 25 czerwca 2017

Masura Magnetic Polish Supernovae

Cześć!
Nie tak dawno całkowicie zakochałam się w Magnetycznych Lakierach Masura. Wynalazek nie jest czymś nowym, swego czasu nawet Essence miało swoje własne lakiery magnetyczne, ale te og Masury są dużo bardziej spektakularne. Zwłaszcza kolory z drobinkami, na prawdę przyprawiają mnie o szybsze bicie serca. Zrobiłam już dwa mani z użyciem Lakierów Magnetycznych Masura TUTAJ i TUTAJ, oba z wzorkami stemplowymi. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać kolejny kolor, tym razem solo.

Hi!
Not long ago I totally fell in love with Masura Magnetic Polishes. This invention isn't a new thing, even Essense had their own magnetic polishes at one point, but the Masura ones are so much more spectacular. Especially the glittery colours, they really make my heart beat faster. I already did two manicures using Masura Magnetic Polishes HERE and HERE, both of them with some stamping. Today I'd like to show You another colour, this time solo.


Lakier jaki możecie zobaczyć na moich paznokciach to Masura Supernovae. Pochodzi on z kolekcji Magnetic Gradient (osobiście mojej ulubionej kolekcji), a kupiłam go w sklepie Hypnotic Polish. Lakier ten jest opisywany jaki głęboki, przydymiony pomarańcz, ale ja bym powiedziała, że to bardziej brązowawy kolor z odrobina pomarańczu i może zieleni. Ma on fioletowy i czerwony shimmer (którego nie widać na paznokci) jak również mnóstwo holograficznych drobinek. Dokładnie jak producent sugeruje nałożyłam go na czarną bazę. Użyłam dwóch warstw Kiko 275 Black.

The polish You can see on my nails is Masura Supernovae. It comes from the Magnetic Gradient collection (my personal favourite collection) and I got it form Hypnotic Polish. This polish is described as a deep smoky orange, but I would say it's more of a brownish colour with a hint of orange and maybe green. It has a purple and red shimmer (that doesn't appear on the nail) as well as lots of holographic particles. Just like the producer suggests I applied it on a black base. I used two coats of Kiko 275 Black.


Aplikacja magnetycznych lakierów jest trochę bardziej czasochłonna niż regularnych lakierów. Osobiście wolę nakładać dwie warstwy i magnesować każdą z osobna. Lakiery Masura nie koniecznie wymagają dwóch warstw, są bardzo kryjące, ale ja wolę się upewnić. Lakiery też bardzo szybko schną, więc musimy magnesować każdy paznokcieć zaraz po pomalowaniu. Zauważyłam, że najlepiej jest nakładać grubsze wartwy, w jak najmniejszej ilości pociągnięć. Kiedy moje warstwy były cieńsze albo aplikacja zajmowała za dużo czasu była szansa, że boki paznokci będą wysychać i magnes nie skupi metalicznych drobinek z tych obszarów. Użyłam Magnesu Masura Precious Stones i magnesowałam każdą warstwę lakieru jakieś 20 sekund.

The application of magnetic polishes is a bit more time consuming than regular polishes. I personally prefer to apply two coats and I magnetize each one. The Mausra polishes don't necessarily require two coats, they're very opaque, but I just like to make sure. The polishes also dry quite fast, so we have to magnetize each nail right after we end up painting it. I noticed it's best to paint a thicker coat in as little strokes as possible. When my coats were thinner or the application process took to much time there was a chance the sides of my nail would dry and the magnet wouldn't draw the metallic particles from those areas. I used Masura Precious Stones Magnet and I magnetized each coat of polish for about 20 seconds.


Zawsze używam top coat'u INM Out The Door żeby zabezpieczyć swoje mani. W tym wypadku też tak zrobiłam, ale ponieważ top coat reaguje z lakierem pod spodem i sprawia, że znów rozmaka - namagnesowałam paznokcie po raz trzeci. Jeśli pominiemy ten krok, smuga metalicznego pułu staje się mniej zdefiniowana. Jeśli namagnesujemy - możemy poprawić wzór jaki chcemy osiągnąć albo sprawić, że będzie bardziej nasycony.

I always use INM Out The Door top coat to secure my manicures. In this case I also did that, but because the top coat reacts with the polish underneath and makes it wet again - I magnetized my nails for the third time. If we ignore this step, the bar of metallic dust becomes less defined. If we magnetize - we can improve the pattern we wanted to achieve or make it more saturated.


Poniżej możecie zobaczyć produkty jakich użyłam.

Below You can see the products I used.


10 komentarzy:

 1. Wow, ten lakier Masura wygląda niesamowicie, trochę tak jakby był komputerowo nałożony na Twoje paznokcie! Bardzo nietypowy efekt lakieru magnetycznego - ma w sobie TO coś! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie robi WOW! No i zdjęcia wyszły zadziwiająco dobrze ;)

   Usuń
 2. Efekt na paznokciach jest cudowny ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie wygląda. Jest zdecydowanie wart zachodu przy nakładaniu.

   Usuń
 3. Faktycznie efekt WOW. :D Świetne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam serdecznie :) Efekt za każdym razem robi wrażenie.

   Usuń
 4. Efekt na Twoich paznokciach jest rewelacyjny. Sama jednak nie przepadam za lakierami magnetycznymi. Mam jeden z Essence i jeden z Golden Rose i stoją na półce nie ruszane od lat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Wiesz, ja przez jakiś czas też nawet nie spoglądałam w stronę magnetycznych lakierów. Te drogeryjne nie robiły na mnie wrażenie i czegoś podobnego spodziewałam się po Masurze. Bardzo się myliłam.. Te drobinkowe kolory z kolekcji Magnetic Gradient tak cudownie się prezentują. Nie są perłowe i płaskie, tylko głębokie, migoczące. Ja wpadłam po uszy. Fakt, że czas na zrobienie mani bardzo się wydłuża, ale dla mnie warto. Jakbyś miała kiedys okazję przy innych zakupach to polecam wypróbować chociaż jeden. Nie są jeszcze jakieś okropnie drogie, bo na hypnotic około 30-35zł wychodzą.

   Usuń
  2. Oj kusisz. No fakt, że 30zł to jeszcze nie tragedia. Jak będę robić jakieś zakupy to na pewno przemyślę ... a potem zwalę winę na Ciebie :P

   Usuń
  3. Hahaha zgadza się, w kuszeniu jestem dobra :D Ok, jak się w nich zakochasz to możesz zwalać na mnie :D

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.