niedziela, 9 kwietnia 2017

Manicure Gone Wrong..

Hej!
Jestem pewna, że zastanawiacie się dlaczego dałam temu mani taki tytuł. Cóż, użyłam jako bazy solarnego lakieru i zrobiłam na nim stemple. Wszystko było super kiedy zdobienie było w cieniu, ale kiedy włożyłam rękę pod lampę UV żeby zobaczyć jak wyglądałoby w słońcu.. stało się coś dziwnego :/

Hey!
I'm sure You're wondering why did I give this manicure such a title. Well, I used a solar active nail polish as a base and did some stamping over it. Everything was great when the nail art was in the shade, but when I put my hand under a UV lamp to see how it would look in the sun.. something weird happened :/


Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć jak wyglądały obie versje tego mani. Użyłam jako bazy lakieru Ruby Wing Poppy. To żywy róż w cieniu i ciemny, burgundowy odcień w slońcu.
On the photo above You can see how the both versions of this manicure looked like. I used Ruby Wing Poppy as a base colour. It's a vibrant pink in the shade and a dark burgundy colour in the sun.


Zdecydowałam się odbić wzorek jasnym różem (Kaleidoscope 81 Bisque). Pomyślałam, że będzie widoczny na obu kolorach. Wzór jaki możecie zobaczyć na moich paznokciach pochodzi z płytki Uber Chic Love & Marriage 01 i odbiłam go Stemplem B. Loves Plates Crystal Clear.

I decided to stamp a design in light pink (Kaleidoscope 81 Bisque). I thought it would be visible on both colours. The design You can see on my nails comes from Uber Chic Love & Marriage 01 plate and I stamped it with B. Loves Plates Crystal Clear Stamper.
Manicure był zabezpieczony jedną warstwą Sally Hansen Maximum Growth i jedną warstwą INM Out The Door.

The manicure was secured with one coat of Sally Hansen Maximum Growth and one coat of INM Out The Door.


Wersja "w cieniu" tego mani wygląda ładnie. Ale poniżej możecie zobaczyć jak to zdobienie wyglądało jak wyjęłam rękę spod lampy UV. Użyłam lampy żeby zobaczyć jak solarne lakiery wyglądają w wersjach "w słońcu", ponieważ nie zawsze tak łatwo złapać bezpośrednie słońce kiedy się go potrzebuje. Musicie przyznać, że to nie wygląda dobrze.. wzór przybrał szary odcień. Nie jestem pewna co się tutajstało. Nie sądzę żeby lakier do stempli Kaleidoscope zmienial kolor pod wpływem promieniowania UV. Powiedziałabym raczej, że to wynik użycia któregoś z top coat'ów, ale nie próbowałam jeszcze rozwikłać tej zagadki.

The "shade" version of this mani looks nice. But below You can see how this nail art looked when I took my hand out of the UV lamp. I used the lamp to see the solar polishes look in the "sunny" versions, because it's not always so easy to catch the direct sun when I need it. You have to admit that his doesn't look good.. the design turned in to an ugly shade of grey. I'm not sure what happened here. I don't think that the Kaleidoscope stamping polish changes colour under the UV lamp. I would rather say that this was the result of using one of the top coats, but I didn't try to solve this mystery yet.


Tutaj jest płytka jakiej użyłam..

Here is the plate I used..

Żródło: http://uberchicbeauty.com/
..i pozostałe produkty.

..and the rest of the products.


To mani przetrwało tylko sesję zdjęciową. Nie nosiłam go dłużej jak zobaczyłam jego brzydszą wersję.

This manicure only survived during the photo shoot. I didn't wear it longer when I saw the ugly version.

6 komentarzy:

 1. A to nie po prostu wina tego, że burgund jest na tyle ciemny żeby przebijać spod cienkiej warstwy jasnego stempla? Mi czasami biały stempel wychodzi właśnie taki szary kiedy użyję jakiegoś bardzo ciemnego koloru bazowego. Na malinowym nie było tego widać, ale kiedy baza zmieniła kolor, to wyszedł szary. :)

  Przynajmniej teraz możesz pokazać jednocześnie wersję na słońce, i na deszcz. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. To aż nie możliwe, bo Kaleidoscope bardzo ładnie kryje, nawet na czerni. Dodatkowo na serdecznym, przy skórkach widać miejsce gdzie nie dojechałam top coat'em i tam jest ładny jasny, róż.. To taka mała kropka, ale ja zwróciłam na to uwagę. Właśnie przez to, myślę, że to przez top coat.

   Hehehe to fakt :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. To miło. Szkoda, że ta ciemna wersja taka niefajna wyszła.

   Usuń
 3. Mani ładne, ja lubię szarości, więc wersja "ponura" też mi się podoba :) A ta szarość już tak została? tzn jak Ruby wrócił do swojego koloru, to stemplowy wzorek wciąż był szary? Coś się musiało zadziać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe czyli nawet ponura wersja znalazła zwolenniczkę :) Wzorek wrócił do bycia różowym, o ile dobrze pamiętam (to jedno z tych mani, które przeleżało na dysku blisko hmm pół roku? rok? :D)

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.