czwartek, 12 stycznia 2017

REVIEW: Born Pretty Store Holographic Nail Art Glass Foil

Hej!
Jakiś czas temu bardzo modne były w świecie paznokciowym mani z efektem tłuczonego szkła. Nie mialam okazji zrobić ich wtedy, ale teraz dostałam folię od BPS i w końcu zdecydowałam się wypróbować tą technikę.

Hey!
A while ago a big trend in the nail art world were shattered glass nails. I didn't have the opportunity to do them then, but now I got some foil from BPS and I finally decided to try this nail art technique out.


Powyżej możecie zobaczyć jak wygląda produkt. To arkusz transparentnej folii który ma różnokolorową poświatę, zmienia się w zależnoścpod jakim kątem patrzymy. Tek produkt występuje w wielu kolorach, Born Pretty Store oferuje 10, a ja wybrałam kolor #2. Arkusz ma około 35cm x 5cm (nie jestem w 100% pewna, bo już część zużyłam), możecie go znaleźć TUTAJ.

Above You can see how the product looks like. It's a sheet of translucent foil that has a sheen of various colours, it shifts depending on the angle we look from. This product comes in many shades, Born Pretty Store offers 10 and I choose the colour #2. The sheet is about 35cm x 5cm (I'm not 100% sure, because I already used some of it), You can find it HERE.


Look w jaki celowałam jest jedym z najpopularniejszych. Moim zdaniem folie najlepiej wyglądają na ciemnych lakierach. Zmiana koloru jest najbardziej widoczna, a efekt jest na prawdę magiczny.

The look I was aiming for is one of the most popular ones. In my opinion the foils look best on dark polishes. The colour shift is most visible and the effect is really magical.


Zaczęłam to mani od pocięcia folii na małe kawałki, w losowych kształtach, ale raczej ostrych (moje to głównie trójkąty). Następnie nałożyłam czarną bazę (dwie warstwy My Secret Dressed In Black) i zaczekałam żeby trochę wyschła. Musimy być w stanie przykleić kawałki folii do lakieru i nie zepsuć wszystkiego. Nałożyłam folię na dwóch paznokciach, a resztę zostawiłam czarną.

I started this manicure by cutting the foil in small pieces, randomly shaped, but rather sharp ones (mine are mostly triangles). After that I applied a black base (two coats of My Secret Dressed In Black) and waited for it to dry a bit. We need to be able to stick the foil parts to the nail polish and not mess up the whole thing. I applied the foil on two of my nails and left the rest black.


Jeśli zauważyłam, że jakieś rogi trójkątów się podnoszą, dodawałam kroplę przezroczystego lakieru i przy jego pomocy przyklejałam te części. Chcemy żeby wszystko było jak najbardziej płaskie. Folia jest raczej giętka i bardzo cienka, więc na moich paznokciach nie miałam problemu z przyklejeniem jej do powierzchni. Skończone zdobienie zostało zabezpieczone dwoma warstwami INM Out The Door.

If I saw some corners of the triangles rising, I added a drop of clear polish and stuck those parts of the foil with it. We want everything to be as flat as possible. The foil is rather flexible and very thin, so on my nails I didn't have problems with sticking it to the nail surface. The finished design was secured with two coats of INM Out The Door.


Mam nadzieję, że podoba Wam się ta prosta propozycja. Użyłam tylko dwóch produktów poniżej i top coat'u.

I hope You like this simple proposition. I used only the two products below and a top coat.

Jeśli interesują Was także inne produkty możecie użyć mojego kodu HMG10 żeby dostać 10% zniżki na wszystkie rzeczy w regularnej cenie.

If You're interested in other products as well You can use my HMG10 code to get 10% off all items in regular price.

14 komentarzy:

 1. Super to wygląda u kogoś, ale na sobie chyba tego nie widzę. Ile czasu wytrzymało zdobienie, zanim rogi folii zaczęły się podnosić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety trwałości nie sprawdziłam bo nosiłam je tylko z soboty na niedzielę i zaraz robiłam coś następnego.

   Usuń
 2. Bardzo lubię efekt tłuczonego szkła - jestem na tak :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to dopiero pierwsza próba, ale podobało mi sie jak to wyszło. Dzięki!

   Usuń
 3. Pięknie wyszło! Bardzo lubię ten efekt <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie sprawdziłam trwałości, ale być może nie byłoby tak żle. Ta folia jest cieńsza od taśmy.. sama nie wiem. Kiedys może ponoszę dłużej coś takiego to się przekonam.
   Na bloga już zaglądam, ale w myśl zadasy na dole, komentarz musze usunąć. Żeby nie było, że traktuję jedych inaczej innych inaczej, mam nadzieję, że sie nie pogniewasz.

   Usuń
 5. u mnie na zwykłych lakierach nie zdała egzaminu, ale na hybrydach trzyma się dobrze i łatwiej się nakłada - od razu przylega do warstwy dyspersyjnej i nic nie odstaje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo widzisz, ja nie noszę hybryd, ale dobrze wiedzieć. Muszę kiedyś spróbować jak u mnie by się to trzymalo na dłuższą metę..

   Usuń
 6. mam podobna folie ale jeszcze nie uzywalam u ciebie wyszlo pieknie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja też sporo leżala zanim się za nią zabrałam ;) Dzięki!

   Usuń
 7. świetny efekt! rzadko mi się podoba to zdobienie na naturalnych paznokciach, bo trudno tę folię wtopić tak, żeby to wyglądało estetycznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo to tym bardziej się cieszę :)

   Usuń

Zachęcam do komentowania! To właśnie dzięki Waszym komentarzom wiem, czy to co robię przypadło Wam do gustu. Chętnie dowiem się też co Wam się nie podoba i jakie macie sugestie, co mogłabym poprawić. Informuję jednak, że komentarze zawierające odnośniki do innych stron, reklamy itp. będą usuwane.